Finishers

Finishers-listalta löydät Pinehill-Extremen ajaneet kuskit, mikäli ko. henkilö on antanut luvan nimensä julkaisemiseen.

Pinehill-Extreme 2020 – Finishers

Päivämatka (150 km):

Oppaat: Jari Mallat, Pasi Mäenpää, Mika Hahtokari, Juha Autio

Osallistujat: Jani Sinimaa (Riihilatu ry), Mikko Kaataja (Kaupin Kanuunat), Teemu Vallinaho (Vahmatit), Jussi Järvinen (Vahmatit), Simo Hurskainen, Toni Vesa (Kaupin Kanuunat), Mikko Kivikari (Kankaanpää), Jari Salo (R.R.C 9001 Ry), Jouni Okkonen (Poromiehet), Ville Matikainen (Pikalinkku jonkhaan), Lauri Malmi, Hannu Peltola (Kaupin Kanuunat), Heikki Kenttämies (Kaupin Kanuunat), Ulla-Maija Knuutti.

Ilta-/yöajo: Juha Vaahtera (174 km / Puolimatkan Finisher-status)

Täysmatka 315 km:

Oppaat: Mikko Petäjämäki, Ari Aurio

Osallistujat: Janne Isohaka (Kaupin Kanuunat), Jari Järvisalo (ProMTB), Tero Niemelä (Rideep), Marko Räsänen (Kaupin Kanuunat), Jani Poussu (ProMTB), Jussi Peltonen (ukKOMetsot), Eero Kauko (ukKOMetsot), Riikka Tikkala (Rideep), Anssi Tervonen (Trail Riders Vaasa), Mikko Rintala (Kaupin Kanuunat), Juha Leinonen (Kaupin Kanuunat), Mauri Konttila (IK-32), Niko Toimela (TERHI-TEAM), Riku Toimela (Lahden Pyöräilijät), Jyri Kaivosoja (Kaupin Kanuunat)

Perjantain ilta-ajo: Valtteri Laasonen (Rideep) Jämille.

Pinehill-Extreme 2019 – Finishers

Päivämatka 200 km:

Oppaat: Jari Mallat (Pinehill-staff), Jari Huhtala (Pinehill-staff) ja Petri Salminen (Pinehill-staff).

Osallistujat: Anssi Kuutti (Tampere), Toni Helminen (Parkano), Taisto Karjalainen (Mc Kramppi), Juha Leinonen (Kaupin Kanuunat), Ulla-Maija Knuutti, Lauri Laine (Espoo), Mikko Rintala (Kaupin Kanuunat), Mika Kangas (Kaupin Kanuunat), Anu Lepistö (Maastoon Polje), Marko Räsänen (Nokia), Jukka Salonen (Pro MTB), Jari Järvisalo (Pro MTB), Mauri Konttila (IK-32), Jussi Peltonen (Pro MTB, Ylöjärvi). Lisäksi täysmatkan mukana Jämin toiseen huoltoon 220km: Mikko Koivu (TVC), Hanna Salminen (ProMTB)

Täysmatka 300 km:

Oppaat: Ari Autio (Pinehill-staff), Ville Mäkelä (Pinehill-staff), Mikko Petäjämäki (Pinehill-staff), Pasi Mäenpää (Pinehill-staff), Juha Vaahtera (Pinehill-staff).

Osallistujat: Ville Teittinen (TVC), Janne Isohaka (Kaupin Kanuunat), Jani Poussu (Pro MTB), Jarkko Puranen (MMM Perusjampat), Jouni Ojala (Maastoon Polje), Harri Laaksonen (Muurla), Tero Niemelä (Ilmajoki), Marko Elo (Kaupin Kanuunat), Matti Purojärvi (JyPS), Jouni Kattilakoski (Cycling El Burro).

Perjantain ilta-ajossa tai muuten lyhennetyllä reitillä ajoivat:

Anssi Tervonen (Trail Riders Vaasa), Ilkka Hyvärinen, Jari Koivuluoma (RideEP), Johan Björn (Kaupin Kanuunat), Timo Massinen (Cycling El Burro), Hannu Mahlberg (Cycling El Burro), Laura Petäjämäki (Pinehill-staff, täysmatka Ylöjärveltä alkaen), Mika Hahtokari (Pinehill-staff, täysmatka Jämi1-huollosta alkaen).

Pinehill-Extreme 2018 – Finishers

Täysmatka 300km:

Oppaat: Mikko Petäjämäki (Pinehill-staff), Ari Autio (Pinehill-staff), Laura Petäjämäki (Pinehill-staff)

Osallistujat: Jani Poussu, Pekka Tahkola, Mikko Koivu, Ville Teittinen, Janne Isohaka

YöRoine / 150 km:

Oppaat: Pasi Mäenpää (Pinehill-staff), Juha Vaahtera (Pinehill-staff), Petri Salminen (Pinehill-staff), Juha Autio (Pinehill-staff), Tero Porkka (Pinehill-staff).

Osallistujat: Markku Miettinen, Marko Elo, Johanna Alppi, Esa Alarvo, Tero Niemelä, Nico Toimela, Hannu Mahlberg, Marko Mutanen.

PäiväJämi / 150 km:

Oppaat: Jari Mallat (Pinehill-staff), Jari Huhtala (Pinehill-staff), Arto Ranta (Pinehill-staff).

Osallistujat: Anssi Tervonen, Taisto Karjalainen, Piia Tikka, Jaakko Mäkelä, Ville Mäkelä, Hanna Salminen, Mikko Rintala, Ulla-Maija Knuutti.

Päiväajon Nokialta tai muuten lyhennetyllä reitillä ajaneet:

Opas: Mika Hahtokari (Pinehill-staff)

Osallistujat: Jarno Mikkola, Jari Kaaja, Mikko Kaataja, Pekka Seppänen, Juha Pulkki, Jari Koivuluoma, Janne Nurminen, Jussi Teppo.